• 1399/03/16
  • 129

گوگل چگونه از یادگیری ماشین استفاده می کند؟

امروزه گوگل همه‌جا وجود دارد. آن‌قدر راحت که شما می‌توانید این مطلب را بخوانید. یادگیری ماشین مدت‌ها بخشی از گوگل بوده است و الان نیز به نظر می‌رسد که در همه‌جا هم وجود دارد. از Google Search و Google Photo تا حتی Google Translate همه و همه از یادگیری ماشین استفاده می‌کنند. این‌ها فقط موارد متداول هستند.

گوگل و شرکت مادر آن Alphabet در همه زمینه‌های  قابل‌تصور مانند: محاسبات کوانتومی – بهداشت و درمان – رباتیک – ادراک و غیره سرمایه‌گذاری زیادی در تحقیق در زمینه یادگیری ماشین کرده‌اند. ساندار پیجای مدیرعامل گوگل اظهار داشت: “یادگیری ماشین روشی اساسی و تحول آمیز است که با استفاده از آن می‌توانیم دوباره به چگونگی انجام همه کارها فکر کنیم. فکر می‌کنیم آن را در تمام محصولات خود ، اعم از جستجو ، تبلیغات ، YouTube یا Google Play استفاده می‌کنیم. در روزهای اولیه آن هستیم ، اما خواهید دید که در همه این مناطق یادگیری ماشینی را اعمال می‌کنیم. “

 

 

بنابراین واضح است که در نهایت گوگل در تمام برنامه‌های خود قصد ادغام کامل یادگیری ماشین را دارد. اما با آن دنیای ایده آل هنوز کمی فاصله دارد! بیایید برخی از روش‌هایی را که Google در حال حاضر از Machine Learning استفاده می‌کند را ببینیم تا بتوانیم دامنه کامل برنامه‌های آن را در آینده درک کنیم.